2021

Niemiecki dzień w Baborówku

Dziś zakończyły się zawody Equestrian Festival Baborówko. O niebagatelną w polskim WKKW pulę nagród w łącznej wysokości 415 000 zł rywalizowało w Baborówku 200 zawodników na 350 koniach z 25 państw całego świata. 

W najważniejszym konkursie zawodów CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów pana Romana Roszkiewicza z łączną pulą nagród w wysokości 320 000 zł, po ujeżdżeniu i próbie terenowej pierwszą pozycję zajmowała Ingrid Klimke (GER) z koniem SAP HALE BOB OLD. Amazonka w próbie terenowej konkursu CCI3*-S miała jednak niegroźny upadek, przez co nie mogła wziąć udziału w próbie skoków przez przeszkody. Przed próbą skoków przez przeszkody, drugie i trzecie miejsce zajmował Michael Jung (GER) z końmi FISCHERCHIPMUNK FRH (miejsce drugie) i FISCHERWILD WAVE (miejsce trzecie). Dziś zawodnik potwierdził doskonałą formę, kończąc udział w konkursie na pierwszym (z FISCHERCHIPMUNK FRH) i drugim miejscu (z FISCHERWILD WAVE). Miejsce trzecie zajęła Sandra Auffarth (GER) z koniem LET'S DANCE 73.

– Jestem bardzo zadowolony z moich obu koni, zwłaszcza z FISCHERCHIPMUNK FRH i FISCHERWILD WAVE, które są w bardzo dobrej formie. Mieliśmy tutaj wymagające warunki, ale takie jest WKKW. – powiedział Michael Jung (GER), zwycięzca CCI4*-S – To były trudne zawody, ale bardzo potrzebne w tym sezonie, w którym musimy korzystać z każdej okazji, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Byłem w Baborówku dwa lata temu. Teraz są tu nowe doskonałe areny. Aby mieć dobre wyniki sportowe, potrzebujemy dobrych warunków do startów i takie tutaj mamy – podsumowuje zawodnik.

W klasie CCI4*-S rozgrywane były Mistrzostwa Polski seniorów WKKW 2021 – po raz trzeci w Baborówku. Doskonałą postawę zaprezentował Paweł Spisak, dosiadający Banderasa. Zawodnik po trzech próbach ukończył konkurs CCI4*-S jako najlepszy Polak i tym samym dziś odebrał 9 złoty medal Mistrzostw Polski w swojej karierze. Srebrny medal obronił Mateusz Kiempa, rywalizując na koniu Libertina. Brązowy medal trafił do Pawła Warszawskiego na Lucindzie Ex Ani 4, reprezentującego gospodarzy – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności czołówki światowego WKKW w Baborówku. Cieszymy się, że w tak trudnym czasie i po roku przerwy udało się nam bezpiecznie przeprowadzić zawody, wykorzystując jednocześnie potencjał, który daje nam nowa, unowocześniona infrastruktura sportowa w Baborówku. – podsumowuje Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

W konkursie CCI4*-L o puchar Lotto dziś w próbie skoków przez przeszkody na pozycji lidera nastąpiła zmiana. Przez dwa pierwsze dni zawodów miejsca pierwsze i drugie zajmował reprezentant Indii Fouaad Mirza (IND) z końmi SEIGNEUR MEDICOTT i DAJARA 4. Jednak dziś w próbie skoków przez przeszkody w obu przejazdach zawodnik zaliczył zrzutki, przez co do swoich wyników musiał doliczyć po 4 punkty karne. Na prowadzenie po bezbłędnym przejeździe wysunęła się reprezentantka Szwecji – Aminda Ingulfson z koniem HOT CUP VH i to do niej należy zwycięstwo w najbardziej wymagającym konkursie zawodów. Miejsce drugie i trzecie zajął Fouaad Mirza (IND) kolejno z końmi SEIGNEUR MEDICOTT (miejsce drugie) i DAJARA 4 (miejsce trzecie).

W konkursie CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pierwsze trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec. Na pierwszym miejscu po trzech próbach, ponownie tego dnia, uplasował się Michael Jung (GER) z koniem KILCANDRA OCEAN POWER. Miejsce trzecie objęła Hanna Knüppel z koniem GEKE EQUIGRIP'S LEVINIO, a miejsce czwarte – Peter Thomsen z koniem COOL CHARLY BLUE. Najlepszym Polakiem w tym konkursie był Paweł Warszawski, który zajął miejsce czwarte z koniem HATTERIA II.

W dwóch gwiazdkach (CCI2*-S) o puchar Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali Lotte Palmgren (FIN) z GENIALE 11 objęła prowadzenie po wczorajszej próbie skoków i dziś w próbie terenowej podtrzymała swoją pozycję. Miejsce drugie należy do Felixa Etzela (GER) z PROMISING PETE TSF, a miejsce trzecie – do reprezentanta Hiszpanii, Estebana Benitez Valle (ESP) z koniem ESCARA GP.

W konkursie CCI2*-YH dla młodych koni 6-letnich o puchar Stadniny Kunowo na miejsce pierwsze z miejsca trzeciego awansował Andreas Dibowski (GER) z koniem CRISTALLIK. Na miejsce drugie po dzisiejszej próbie skoków przez przeszkody spadła reprezentantka Holandii – Merel Blom (NED) z koniem DENIM. Miejsce trzecie zajęła Louise Romeike (SWE) z koniem MADAME D' ENGELBOURG Z.

W konkursie CCI1*-Intro bez zmian od soboty – pozycję lidera utrzymał Jerome Robine (GER) z COBY R, drugie miejsce zajęła Merel Blom (NED) z THE BLACK SWAN, a trzecie – Malin Petersen (SWE) z koniem HULDA.

Podczas Equestrian Festival Baborówko po raz pierwszy w Baborówku odbyły się oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi o puchar Badix. W ten weekend triumfowało rodzeństwo Kwiatek. Po niedzielnym maratonie w klasie N pozycję liderki podtrzymała Weronika Kwiatek z Dajlukiem i Epilogiem W klasie L miejsce pierwsze po maratonie potwierdził Bartłomiej Kwiatek z Diego i Rokoko.

Baborówko po próbie terenowej

Dziś w Baborówku odbyły się próby terenowe w klasach CCI4*-S, CCI4*-L i CCI2*-YH oraz próby skoków przez przeszkody w klasach CCI3*-S, CCI2*-S i CCI1*-Intro. Zawodnicy mierzyli się nie tylko z wymagającą próbą terenową i próbą skoków przez przeszkody, ale także ze zmienną tego dnia pogodą w Baborówku.

Czytaj więcej...

Baborówko po ujeżdżeniu

Po dwóch dniach ujeżdżenia, jutro w Baborówku odbędą się próby terenowe dla konkursów CCI4*-S, CCI4*-L oraz CCI2*-YH. Zawodnicy będą mierzyć się m.in. z imponującym kompleksem przeszkód wodnych czy wymagającymi dużej wytrzymałości odcinkami galopu. Jutro odbędą się także próby skoków przez przeszkody dla konkursów CCI3*-S, CCI2*-S oraz CCI1*-Intro. Jutro – próbą ujeżdżenia – rozpocznie się także rywalizacja w ramach zawodów w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się zawody Equestrian Festival Baborówko 2021

Tradycyjnie w ostatni weekend maja w Baborówku rozgrywane są międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – Equestrian Festival Baborówko 2021. W Baborówku zameldowali się najbardziej utytułowani zawodnicy z kraju i ze świata – wielokrotni uczestnicy i zdobywcy medali Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, m.in. Ingrid Klimke (GER), Michael Jung (GER) czy Maxime Livio (FRA). W ramach zawodów odbędą się także Mistrzostwa Polski seniorów WKKW 2021, które wyłonią najlepszego w polskim WKKW zawodnika lub zawodniczkę. W programie sportowym pojawiła się także nowość – oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Cieszymy się, że po roku przerwy, kiedy z powodu pandemii musieliśmy odwołać zawody, w tym roku ponownie możemy przywitać zawodników i publiczność w Baborówku. To dla nas powód do dumy, że w tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń do udziału w zawodach oraz że ponownie możemy w Baborówku gościć zawodników światowej klasy. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów. – Zawody tej rangi nie mogłyby się odbyć bez współpracujących z nami i wspierających nas w organizacji tego wydarzenia sponsorów i partnerów, w tym wieloletniego partnera Baborówka – firmę Totalizator Sportowy, właściciela marki LOTTO. Jesteśmy szczęśliwi, że mimo tego trudnego czasu, są z nami i wspierają polskie jeździectwo. – kontynuuje Święcicki.

 

Od lat konsekwentnie Totalizator Sportowy wraz z marką LOTTO na wielu polach angażują się we wsparcie polskiej hippiki: od mecenatu nad Torem Wyścigów Konnych Służewiec, aż po partnerstwa, takie jak właśnie festiwal w Baborówku. Jestem przekonany, że wszyscy miłośnicy hippiki mogą liczyć na wiele wrażeń podczas Equestrian Festival Baborówko 2021. Z radością obserwujemy, że mimo roku przerwy zainteresowanie zawodami jest jeszcze większe, co na pewno przełoży się na wysoki poziom wydarzenia. Totalizator Sportowy w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia swojej działalności i wszystkie wydarzenia, które wracają po pandemicznej przerwie, są dla naszej Spółki dodatkową okazją do świętowania – powiedział Bogdan Pukowiec, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

W programie zawodów Equestrian Festival Baborówko znalazło się 6 konkursów międzynarodowych na poziomie: CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla koni 6-letnich oraz CCI1*. Łączna pula nagród, dzięki mecenasowi zawodów, panu Romanowi Roszkiewiczowi, wynosi 415 000 zł, co plasuje Equestrian Festival Baborówko na 6 miejscu wśród najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie.

Zawody odbywają się w terminie od 27 do 30 maja 2021 r.

Transmisje online prowadzone są na facebookowym profilu oraz na stronie internetowej zawodów (www.festiwal.baborowko.pl). Wstęp dla publiczności jest wolny i możliwy tylko w sobotę i niedzielę (w czwartek i piątek zawody odbywają się bez udziału publiczności).

Festiwal Jeździecki Baborówko już za tydzień

Tradycyjnie w ostatni weekend maja (27-30 maja) w Baborówku odbędą się międzynarodowe zawody WKKW z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd jeździectwa. Na starcie zawodów zamelduje się ponad 200 zawodników i 350 koni z 25 państw całego świata. W tym roku podczas zawodów rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski seniorów WKKW oraz po raz pierwszy odbędą się zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Czytaj więcej...

Rekord zgłoszeń na Equestrian Festival Baborówko

Ponad 200 zawodników i 350 koni z 25 państw będzie rywalizować w Equestrian Festival Baborówko w ostatni weekend maja. Na starcie w Baborówku stawią się najbardziej utytułowani polscy i zagraniczni zawodnicy – uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej...

Festiwal Jeździecki Baborówko bez konkursu CNC 100

Z powodu dużej liczby zgłoszeń w konkursach międzynarodowych podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2021 oraz z uwagi na kwestie organizacyjne i logistyczne, w programie zawodów odwołany zostaje konkurs CNC 100.
 
Uiszczone opłaty organizacyjne zostaną zwrócone na konto zgłoszonych zawodników.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, do dyspozycji jest Biuro Zawodów pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

415 000 zł w puli nagród na Equestrian Festival Baborówko 2021

Tradycyjnie, w ostatni weekend maja, w Baborówku nieopodal Poznania odbędzie się Equestrian Festival Baborówko – międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W dniach od 27 do 30 maja rozegranych zostanie 6 konkursów międzynarodowych w randze: CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla koni 6-letnich oraz CCI1*. W ramach konkursu CCI4*-S po raz kolejny w Baborówku odbędą się Mistrzostwa Polski WKKW w kategorii seniorów.

Czytaj więcej...