Szczegółowy program Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019

Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko intensywnie będzie już pierwszego dnia, a kibice i zawodnicy będą musieli przygotować się na sportowe emocje na światowym poziomie.

W czwartek i piątek, 23 i 24 maja, o godz. 9.00 rozpoczną się próby ujeżdżenia dla wszystkich klas. Już w czwartek wystartuje rywalizacja w konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Zwycięzca tego konkursu zainkasuje nagrodę finansową w kwocie 100 000 PLN i to w tym konkursie zobaczymy najlepsze międzynarodowe pary jeździeckie.

Na starcie w czwartek staną także zawodnicy rywalizujący w klasach CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo, CCI3*-S o puchar KUHN Maszyny Rolnicze, CCI2*-S o puchar Duon Dystrybucja,CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo, a także konkursu regionalnego na poziomie ZR-L.

W piątek, 24 maja, rozpocznie się próba ujeżdżenia dla najtrudniejszego konkursu tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko – CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar LOTTO. W ramach tej klasy rozegrana zostanie Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, o którą walczyć będzie także polska drużyna. Jej skład nie jest jeszcze znany, ale trener kadry WKKW – Marcin Konarski – bierze pod uwagę 6 par: Jan Kamiński i Jard, Mateusz Kiempa i Grand Supreme, Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z.

W sobotę, 25 maja, rozegrane zostaną próby terenowe najważniejszych konkursów: CCIO4*-L (Kwalifikacja Olimpijska), CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S. Organizatorzy zachęcają, żeby tego dnia założyć biało-czerwone elementy strojów i wziąć ze sobą polskie flagi oraz dopingować polskiej drużynie WKKW w walce o awans olimpijski.

Niedziela, 26 maja, to rozstrzygające rywalizacje próby skoków przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Program wzbogacą także jeździeckie pokazy i atrakcje na głównym hipodromie.

Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko. Do udziału w Festiwalu  zachęcamy nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy. Zapraszamy także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktów oraz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi.

Skrócony program dla publiczności dostępny tutaj.

Program dla zawodników dostępny tutaj.