2014

Drugi dzień w Baborówku

Dzisiaj poznamy już nazwiska zwycięzców wszystkich międzynarodowych konkursów rozgrywanych podczas VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W najtrudniejszym konkursie turnieju – CCI2*, po dwóch próbach (ujeżdżenie i crossu) prowadzi Kamil Rajnert. W pozostałych konkursach liderami są reprezentanci Niemiec.

Wczoraj odbyła się próba crossu wszystkich klas. Zakończyły się także konkursy rozgrywane w formule ogólnopolskiej.

W grupie L(A) wygrał Marcin Pakulski na Chino z łącznym wynikiem 47 punktów karnych. W grupie B pozycję lidera obroniła Agnieszka Kopka startująca na Chili Peper z łącznym wynikiem po trzech próbach: 40,90 punktów karnych.

Zwycięzcą konkursu P został Kamil Rajnert startujący na 5-letniej Libertinie. Po trzech próbach uzyskał wynik 41,10 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Paweł Spisak ze stratą 1,3 punktu karnego do lidera. Trzeci był Włodzimierz Rudasz.

W „jednej gwiazdce” (CIC1*) po crossie prowadzi reprezentantka Niemiec o polskobrzmiącym nazwisku – Beeke Jankowski, dosiadający ogiera Loucius 2. Tuż za nim, z różnicą zaledwie 0,20 punktu karnego po dwóch próbach (49,80), jest Linda Algotsson ze Szwecji. Trzecie miejsce zajmuje Jan Kamiński, który awansował po wczorajszej próbie terenowej aż o 6 pozycji.

W CIC2* jak na razie niekwestionowanym liderem jest Nicolai Aldinger z Niemiec, zajmujący pierwszą i trzecią pozycję po crossie. Na drugim miejscu jest młody zawodnik - Jan Kamiński, startujący na Seniorze polskiej hodowli.

W CCI2*, z łącznym wynikiem po dwóch próbach 51,90 punktów karnych, prowadzi brązowy medalista Mistrzostw Polski 2013 Kamil Rajnert na koniu Jak Chef. Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów Szwecji: Williama Nilsson Frye (52,50 pkt karnych) oraz Eriki Sjostrom (56,50 pkt karnych).

Dzisiaj ostatni test dla zawodników startujących w konkursach międzynarodowych – próba skoków przez przeszkody.