2014

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014 trwa

Za nami pierwszy dzień VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Wczoraj odbyły się próby ujeżdżenia wszystkich klas oraz próba skoków w klasie L i P. Dzisiaj czas na najtrudniejszą, a zarazem najciekawszy test – cross.

 

Na tegorocznym Festiwalu Jeździeckim Baborówko startuje ponad 200 par: z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentują zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką Lindą Algotsson. W Baborówku startuje także cała czołówka polskiego WKKW, między innymi aktualna mistrzowska trójka: Jerzy Krukowski, Łukasz Kaźmierczak i Kamil Rajnert.

W klasie L po dwóch próbach prowadzą panie - Aleksandra Śliwińska na Sonecie w grupie L(A) i Agnieszka Kopka na Chili Peper w grupie L(B).

W klasie P liderem jest Kamil Rajnert startujący na Libertinie z łącznym wynikiem 41,10 punktów karnych. Na drugim miejscu jest Paweł Spisak na Homerun Trzecie miejsce należy do Włodzimierza Rudasza.

W konkursie CIC1* po próbie ujeżdżenia prowadzi reprezentant Niemiec Chritian Tidow na koniu Chardonnay de L'ocean z wynikiem 45,6 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Polaka - Artura Społowicza, dosiadającego Rozmaryna - potomka  sławnego Emetyta. Trzecie miejsce przypadło Lindzie Algotsson ze Szwecji.

W ramach tego konkursu rozgrywane są także Mistrzostwa Polski Juniorow. Po próbie ujeżdżenia nie możemy jeszcze niestety mówić o liderze tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Aż trzech zawodników zdobyło taki sam wynik (65% co daje 52,5 punktów karnych): Mateusz Sarnecki, Anna Bortnik i Anna Łopato. Dwa następne miejsca zajmuje reprezentantka gospodarzy - Zuzanna Burkert.

W „krótkich dwóch gwiazdkach” (CIC2*) po ujeżdżeniu prowadzi Csaba Sarkozi z Węgier. Drugie miejsce zajmuje reprezentantka Finlandii Juulia Savonlahti, trzecie - Nicolai Aldinger z Niemiec. Z pewnością fanów wkkw ucieszy wiadomość, że w pierwszej dziesiątce mamy aż sześciu Polaków!

W najtrudniejszym konkursie tegorocznego festiwalu – CCI2* pierwsze miejsce jak na razie prowadzi szwedka Mona Berrek dosiadająca konia, którego imię wydaje się być jak najbardziej adekwatne do zajmowanego miejsca – Respekt. Drugie miejsce po próbie ujeżdżenia należy ex-aequo do Artura Społowicza i Baryta oraz Anny Freskgard.